Õpetaja roll osalevas juhtimises avatar

Ghanasse kogemusi omandama!? Jah, muidugi!

Peeter-Eerik Ots õpetaja, EÕL liige
Avaldatud: 6 märts 2013
Lisa arvamus

Huvitav info laekus MTÜ-lt Mondo – otsitakse vabatahtlikke Ghanasse kolmeks kuuks järgmise õppeaasta jooksul. Täpsemalt – Põhja-Ghanasse, Kongo külla. Mina küll soovitan minna! Ausalt. Kandideeriks isegi kui kuidagigi võimalik oleks.

vaata:  Ghana vabatahtlike kutse

—————-

Jaanuari lõpus Helsingis Educa haridusmessil teatas Soome president Tarja Halonen (presidendina toimetas isegi kaks ametiaega 2000-2012.a) oma sõnavõtus, et temal on väga mõnus ükskõik kus maailmas vestlust haridusteemadel alustada, sest kõikjal hinnatakse Soome õpetajat väga kõrgelt ning see maine käib presidendist ees. Ja kui kuskil tahetakse nõu, kuidas oma koolivõrku või hariduskorraldust püsti panna või parandada, kutsutakse (palgatakse) Soomest õpetajaid abiks. Just õpetajaid, mitte haridusametnikke, projektijuhte või ettevõtlusearendajaid.

Meie president meie õpetajatest nii hästi ei räägi, aga räägime siis ise. Ning kui kuskil saab käed külge panna ja oma kogemusega abiks olla – ikka tuleb teha. Ega sedagi tea, missuguse väärtusliku kogemuse või eeskuju võib leida maailma teisest otsast ning kus seda meil vaja võib minna. Ei ole mina veel kuulnud, et kogemused kahjuks tulevad.

————————

 


Comments are closed.