Arvamusaia parem nurk avatar

Koostööd oodates

Peeter-Eerik Ots õpetaja, EÕL liige
Avaldatud: 30 oktoober 2012
Lisa arvamus

Kuuldavasti on meie haridustöötajatel uus ametiühingujuht – palju õnne! Ja soovin talle ka palju jaksu, sest tööd on palju. Aga kindlasti soovin uuele juhile tahet ja oskust teha koostööd!

EHLi koduleht juhi valimiste kajastamisel just materjalirikkusega ei hiilanud ja lihtne uudishimu, kes kandideerivad, mis on platvormid ja nägemused, ei saanud lehel vastust. Uue juhataja nime – Reemo Voltri, leidsin siiski üles nagu ka eelmise juhataja teate, et ta ei osutunud valituks seetõttu, et ta ei kandideerinudki. Aga kui oleks kandideerinud, oleks vist ka võitnud ja läheks järgmised 26 aastat ilmselt jutti samamoodi, oli teate mõte?

Mu mõtted kahetised – ühest küljest saan aru, et igal organisatsioonil on õigus olla nii suletud, vastanduv ja kasvõi lausvaenulik kellegi suhtes kui ta seda soovib.  Õpetajana olukorrale vaadates, pean seda aga väga kahetsusväärseks, sest koostöö oleks ikka see energia, mida praegu vajame.  Mõtteharjutuseks – mine tea, kui hästi oleks olukord kui hoopis mõistvas koostöös oleks õpetajate esindusorganisatsioonid oma (st meie) asja ajanud!?

See selleks. Isiklikult arvan, et küsimus on/oli persoonis ning kogu organisatsioonile sellist vaenulikkust omistada, ei ole põhjust.

Aga seda enam ongi nüüd suurepärane võimalus alustada puhtalt lehelt ja heade mõtetega!

Jätkuvat rahutust haridusmaastikul jälgides mõtlesin ühel õhtul, milliseid vaateid mina oleksin võinud väärtustada ühe EHLi kandidaadi programmis. Tuli pähe suuremaid sõnu ja juba folklooristunud haridusreformijuttu aga tuli ka selliseid kulunud aga väga suure sisuga sõnu nagu “koostöö”, “ühishuvid”, “piirkonna eripärade olulisus” jpt. Ma millegipärast usun, Reemo Voltri programmis või nägemuses liiguvad samalaadsed mõtted ning järgmisele veerandsajale lähevad õpetajad vastu juba oluliselt üksmeelsemalt, julgemalt ja targemalt. Ootan lootusega!

 


Comments are closed.