Õpetajate Liidu infoleht

Kulla õpetaja!

Suur tänu Sulle, et töötad pühendunult ja aitad kaasa meie noorte arengule!

Uus õppeaasta on alanud – ja kuidagi imelik tunne on! Õhus on kahetised tunded – ühelt poolt elevus, ootusärevus ja teisalt pinge, mure, isegi hirm. Keegi ei oska päris täpselt veel öelda, mis toimuma
hakkab – oleme kuulnud, et kõik meie tööülesanded hakkavad mahtuma 35 tunni sisse, et koolijuhid saavad rohkem võimu, et õppekava on ülekoormatud, et palk….

Julgen aga väita, et palk ei ole ainukene tegur, mis meid oma tööd tegema paneb. Enamus meist on tulnud kooli, kuna armastame oma ainet, õpilasi, õpetamist, arengut. Uue õppekava rakendumise ja kõikide kavandatavate muudatuste tuhinas, pidagem meeles, miks me koolis oleme, miks me kooli tulime. Me soovisime midagi paremaks muuta!

See meie sügaval sisimuses olev soov, mis on ehk ajaga rutiinitolmu ja pettumuste alla peitu jäänud, ei tohiks ometi ju otseselt sõltuda ei meie töötingimustest ega ka meie palganumbrist. See meie soov sõltub otseselt sellest, kuivõrd üle sellest kõigest takistavast suudame olla, kuivõrd palju kõrgemale tõusta.
Ma ei vähenda vajadust kõikide mureallikatega tegeleda – ja seda õpetajaid Õpetajate Liiduna esindades me ka teeme, kuid iseendale ja meile kõigile tuletan meelde, et võim hirm ja kahtlused enda peast välja ajada on vaid MEIL endil. See ei ole kerge, kuid nt leides iga päev midagi positiivset oma õpilastele või kolleegidele ütlemiseks, analüüsides oma tööplaane ja mõeldes, mida me ise õppida tahaksime – mis tõeliselt oluline on ja kuidas võiks seda kergem omandada olla, asendame kammitseva hirmu vabastava
loovusega. Ärgem unustagem, et oleme haritud inimesed, et oleme paljudele eeskujuks, et meil on suur vastutus.

Selleks, et tunda, et me ei ole oma mures üksi, on Eesti Õpetajate Liidul plaanis veel sügisel tulla Sulle külla ja toetada Sind, aidata mõelda suurelt – kuidas olla ja saada 21. sajandi õpetajaks? kuidas
seista sirge seljaga ja tunda oma tööst rõõmu? kuidas kaasa rääkida meid puudutavatel teemadel? kuidas kibestumus uueks edasiviivaks jõuks rakendada?

Ma usun, et üheskoos saame me hakkama! Ma usun, et muutes enda suhtumist, suudame muuta ka otsustajate oma! Ma usun, et meie ülesanne on olla positiivsed kõigest hoolimata – see on meie kutsumus, see on ÕPETAJA ülesanne.

Kaunist loovat uut aastat soovides,

Margit Timakov
Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees


Comments are closed.