Arvamusaia parem nurk avatar

arvamuspaljusus v paljude arvamus

Peeter-Eerik Ots õpetaja, EÕL liige
Avaldatud: 5 august 2012
Lisa arvamus

Martin Vällik kirjutab Bioneeris ühest näitest kuidas tänases infomühas võid kergesti sattuda (eriti võõras) teemas väga lihtsalt allikatele, mis ajakirjanduslikus mõttes uudiseks kuidagi ei kvalifitseeruks.

Teema täienduseks soovitus ka minu poolt: kuulake-lugege “rahva hääle”, “vox populi” jt taolis rubriike ning saateid – saatesse helistajate arusaam päevateemast on reeglina pöördvõrdeline helistaja hääle tugevusega.

See, mille helistaja eetrisse paiskab enne kui kiirelt toru hargile viskab, on reeglina pärit kas väga kahtlase usaldusväärsusega “uuringutest” või siis väga usaldusväärse partei retoorikast.

Viimase puhul ei jõua ära imestada kuidas kõik teemad on võimalik ära siduda päevapoliitikaga ning ka kõige lihtsamale küsimusele kõlab vastus a la: no proovi Sa sellise valitsuse juures mingit head tegevust suveks leida, vms.

Loomulikult kuuleb neis saadetes ka originaalseid arvamusi ja lähenemisi, mis minu jaoks ongi ühe teema avamisel kõige olulisem ja ka huvitavam osa,  sest pole eriti huvitav kuulda paljudelt ühte ja sama arvamust erinevas sõnastuses. Palju arvamusi on huvitavam.


Comments are closed.