Nädala arvamus avatar

Stardipauk on kõlanud

Mihkel Kõrbe õpetaja
Avaldatud: 2 september 2015
Artikli kohta on 1 kommentaar

Lõppenud Pekingi MM tõi kaasa online-meediasse palju kajastust ja hoolimata Eesti sportlastele kaasaelamisest otsisin artiklite seast muudki. MM meenutas mulle ühte vahvat klippi (http://ww2.kqed.org/mindshift/2015/07/29/what-if-teachers-were-treated-like-pro-athletes/), kus õpetajaid käsitleti kui tippsportlasi. Humoorikas võtmes esitatu tõstatab minu silmis siiski siiralt tõsise küsimuse – mis juhtuks, kui tõesti tippõpetajad saaksid tippsportlaste palka, koolid võitleks nende saamise nimel, miks mitte ka saata probleemsematesse haridusasutusse just taolisi staare muutust looma?

Eile sai stardipaugu uus õppeaasta. Kujutasin vaimusilmas ette, kuidas kriit ühes ja portfell teises käes, seisaksid mu kallid kolleegid staadioni stardijoonel ja stardipaugu kõlades sööstaksid kohalt. Meie õpetajad ongi tippsportlased, kes on tõestanud end rahvusvahelistes võrdlusuuringutes, paljud neist on oma ala tõelised meistrid ning praegused või tulevased meisterõpetajad. Kas Eesti õpetaja tunneb end tipuna? Tõelise staarina? Samas uuringutest see välja ei tule. Oleme uhked oma 15 sportlase üle, kes Pekingi MM-il Eestit esindasid, olgem uhked 14 000 õpetaja üle, kes üheksa kuu pikkust võistlust eile alustasid. Vastupidavust ja eneseusku, sportlikku hasarti ja eeskujulikke tulemusi. Edukat uut õppeaastat!


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Stardipauk on kõlanud”

  1. avatar Peeter-Eerik Ots ütleb:

    Õpetajate 9-võistlus!? Hea võrdlus, tänan!
    Arvestades, et iga kuu on isesugune, sest ka ümbritsev on pidevas muutuses – vahetuvad aastaajad, tujud ja tegevused, eeldab iga kuu oma tehnikaid, töökorraldust ja ettevalmistust. Kirjutamist oleks meedial ja ajakirjanikel küll ja küll.

    Spordist võrdlust tuues on õpetajate 9kuune maraton pigem taliala.