Õpetajate palk, UUDISED avatar

Õpetajate „palgavaidlusest“. Sisupõhiselt.

EÕL
Avaldatud: 14 veebruar 2014
Lisa arvamus

Meedias lahvatanud õpetajate palgateemat käsitledes soovib Eesti Õpetajate Liit tähelepanu juhtida mõnele olulisele punktile

– Esiteks, tegemist ei ole hetkel mitte läbirääkimistega õpetajate palkade teemal, vaid vaidlusega selle üle palju peab Eesti koolides olema õpetajaid ja siit edasi, kui suur peab olema meie koolivõrk.

– Teiseks, seda vaidlust, kui palju peab olema Eestis koole (ja sealt tulenevalt ka õpetajaid) ei  saa pidada ilma asjaosalisteta ehk koolipidajateta.

– Kolmandaks, antud vaidluses ei räägita kõige olulisemast ehk sellest, mis on õppetöö sisu ja kui palju meil õpetajaid vaja on. Ja sellesse vestlusesse tuleb kaasata ka õpetajad.

 

Tekkinud olukord, kus kõik haridustöötajad ei näe palgatõusu (kuna üks vaidluse osapool on rääkinud optimaalsest õppekava ja õpetajate suhtarvust ning teine koolide kõikidest haridustöötajatest – teadmata on senini , kas vahe on paarsada või paartuhat), ei ole kindlasti üllatus – asjahuvilised on kindlasti teadnud juba pikalt, et olukord koolis ei ole muutunud. Piinlik on kindlasti see, et õigeid vestlusi ja arutelusid ei ole õigel ajal peetud ja asi on lastud sinnamaani, et poliitilise võitluse ohvriks on toodud õpetajad ja haridustöötajad.

 

Kutsume üles kõrvale jätma emotsioonid ja poliitika ning õpetajatööst ja – ajast ning –tasust rääkides, rääkima ka sisust mitte ainult vormist.

 

EÕLi juhatus


Comments are closed.